Książeczki do nauki pisania, które pomogły mojemu dziecku

Książeczki do nauki pisania, które pomogły mojemu dziecku

Nasze dziecko znalazło się z powodu przeprowadzki do innego kraju ( czytaj do Polski) przez chwilę w dość trudnej sytuacji. Mianowicie będąc w pierwszej klasie w Niemczech nie opanowało pisma pisanego (taki program). Dzieci w Polsce za to mają tę umiejętność już dobrze opanowaną. W związku z tym nasze pierwsze miesiące wrzesień i październik to była nauka tego, co akurat jest na lekcji plus nauka pisania. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam książeczki do nauki pisania, które pomogły mojemu dziecku.

Normalnie nasze dziecko uczyło by się pisania w klasie drugiej w Niemczech pod okiem nauczyciela. Tutaj w Polsce, gdy wszyscy już to mieli opanowane nie mogliśmy liczyć na to, że nauczy się tego „na lekcji”.

Musieliśmy liczyć tylko na siebie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych początkach w szkole zajrzyjcie do tego wpisu Podsumowanie pierwszych trzech miesięcy.

Bardzo pomogły nam zeszyty do nauki pisania. W zasadzie zrobiły całą robotę.

Ale jest tego na rynku chyba więcej niż mnóstwo i przeglądając oferty poważnie bałam się, że nakupuję czegoś, co się dziecku nie przyda i zwyczajnie nie pomoże w nauce pisania liter łączonych.

Na szczęście trafiłam dobrze i naprawdę mogę polecić Wam kilka książeczek, które pomogą Waszemu dziecku w nauce pisania. Przy wypełnianiu tych książeczek, dzięki tym ćwiczeniom Dawid nauczył się pisać pismem łączonym – bez pomocy nauczyciela i bez moich „dobrych rad”, które mogłyby mu tylko zaszkodzić.

Książeczki do nauki pisania

Pierwsza pozycja, która u nas się sprawdziła to Kaligrafia zeszyt 1 i zeszyt 2.

Kaligrafia część 1 i 2 to pozycje, gdzie Wasze dzieci będą trenować pisanie samych literek. Dopiero w części 2 pojawiają się wyrazy, ale nie ma ich dużo.

Nie żałowałam zakupu tych książek, bo chociaż mój syn nie nauczył się dzięki nim pisać pismem łączonym, to jednak mógł potrenować pisanie samych liter. Wiecie, po roku nauki w Niemczech jego pisanie nawet samych liter nie było na super poziomie. Jak to się mówi? Że zdecydowanie nie pisał ładnie….

Książeczki w środku są atrakcyjne dla dziecka a wszystko jasno i wyraźnie przedstawione. Jeśli Wasze dziecko zna już literki, potrafi bezbłędnie skojarzyć k jak kot i tak dalej polecam Wam zakup od razu części drugiej, gdzie okazji do pisania jest więcej. Na pierwszym zdjęciu jest część pierwsza, na kolejnym druga.

Kolejne dwie pozycje to był strzał w dziesiątkę, biorąc pod uwagę to, ile tych książeczek jest na rynku.

Z tą książką „Sam piszę” moje dziecko załapało zasady pisowni liter łączonych i nauczyło się pisać pismem łączonym !!! Polecam bardzo!

Zobaczcie, jak wygląda w środku. Nie ma w niej żadnych obrazków, rozpraszaczy, jak to często jest w innych książkach. Krok po kroku, literka po literce. Dla nas pozycja idealna.

I ostatnia już książeczka „Kaligrafia malejąco”. Kupiłam trochę dlatego, że autor dedykuje ją zarówno dzieciom, które rozpoczynają naukę pisania jak i uczniom mającym trudności z płynnym i estetycznym pisaniem. A mój syn nie dość, że nie pisał jeszcze pismem łączonym w ogóle to o płynności pisania już nie wspomnę. Pomyślałam więc, że potrenuje tu płynność pisania i estetykę.

Gdy widzicie różne wielkości linii, jak myślicie, która linijka była najtrudniejsza? Ta na samym dole? A właśnie, że nie. Największy problem był z pisaniem w linijkach największych.

Bardzo ciekawa pozycja, ma coś w sobie. Plus za to, że nie ma tu również zbędnych obrazków, zabierających miejsce na ćwiczenia.

Podsumowanie

Wszystkie te książki kupicie w jednym miejscu oszczędzając na kosztach wysyłki. Ja tak zrobiłam i wszystkie przyszły do mnie w jednym zamówieniu.

Kaligrafia część 2 jest do kupienia tu https://goo.gl/2dTM9K

Sam piszę jest do kupienia tu https://goo.gl/Cx7iRa

Kaligrafia malejąco jest do kupienia tu https://goo.gl/Mtv1Nu

Jak widzicie, nie ma tych pozycji wcale aż bardzo dużo. W zupełności wystarczyły mojemu dziecku do nauki pisania a numerem jeden do nauki pisania pismem łączonym pozostaje zdecydowanie książeczka „Sam piszę”.

Dodaj komentarz