Jesteście ciekawe, dlaczego nie ma mnie na Instagramie? Oto odpowiedź:

Chcę, żeby moje życie było proste. Chcę skupiać się tylko na ważnych dla mnie rzeczach. Na przyjemnych też 🙂 żeby nie było.

Ale oglądanie zdjęć innych nie jest dla mnie ani rzeczą ważną ani przyjemną. Po prostu nie jest. Oglądać zdjęcia innych, zdjęcia stołów, sałatek, ciast, zimą – choinek, latem – morza? Ale po co? Ale co ja na tym zyskam? Co mi to da?

I ile tak można, jak długo? Miesiąc, dwa, pół roku? Przeglądać setki (tak, bo to idzie zdecydowanie w setki) zdjęć? A ludzie oglądają … zdjęcia idące w setki. Często szybko, szybciej, bo tyle ich …. codziennie nowe…

Możliwość wrzucania krótkich filmików – wywołuje tylko uśmiech na twarzy. Trochę tego nie rozumiem – ludzie dostają taką opcję i idą w to. Czy wszyscy wiedzą, po co to robią? Czy przemyśleli, że potrzebują to robić? A my odbiorcy, czy potrzebujemy to słuchać i widzieć?

Dokonuję wyboru, robię selekcję, wybieram świadomie.

Dla mnie ważny i przyjemny jest blog. Sama piszę (bo jest to dla mnie ważne) ale i czytam innych ( to też jest dla mnie ważne i wartościowe).

Wchodzę również na facebooka, by zawiadomić Was o nowym poście. Czasem zajrzę tam by zobaczyć, co u kogoś słychać. Bo takie czasy, że szans na spotkanie w realu nie ma prawie wcale, bo albo wszyscy zajęci, albo odległość, albo jeszcze coś innego.

I tyle. Mi wystarczy 🙂

 

PS. Cieszę się, że jestem odporna na Instagram. Ale mam swój serial 🙂 I mam potrzebę go oglądać 🙂