Audiobook dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaków

Audiobook dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaków

Wybór audiobooka dla dzieci to nie jest łatwa sprawa. Czasem taki może rozczarować zarówno dzieci jak i nas dorosłych, kiedy to sami ostatecznie stwierdzamy, że nas nudzi i nie dziwimy się dziecku, że jemu też się nie podoba. A przecież o to chodzi, żeby słuchać z przyjemnością i często do tej treści wracać. Dlatego warto sięgać po pozycje, które już się komuś sprawdziły. Jest wtedy większa szansa, że i u nas się przyjmie. A u nas sprawdził się audiobook dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaków. Jeśli jeszcze go nie znacie, zapraszam do wpisu.

Tylko jeden audiobook w domu

Uwierzcie mi, że przez długi czas u nas w domu był tylko jeden audiobook dla dzieci. Może to słabe, ktoś powie. Ja twierdzę inaczej. To jest wspaniałe. Był tylko jeden, bo spełnił on wszystkie oczekiwania dzieci. One nie chciały słuchać niczego innego.

Kiedyś zupełnie przypadkiem trafiłam na audiobooka dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaków . Autorem tekstu jest Renata Piątkowska. Całość czyta Artur Barciś.

I miałam wtedy szczęście, bo seria ta stała się ulubioną serią bajek na dobranoc do słuchania dla moich dzieci. Okazało się, że zakup tego audiobooka to nie było wyrzucenie pieniędzy w błoto a najlepsza inwestycja na lata.

Dziś chcę Wam opowiedzieć więcej o tej serii opowiadań w formie audiobooka. Być może trafi ona też do waszych domów i śmiem przeczuwać, że zostanie na dłużej.

Przygody Tomka przedszkolaka są w naszym domu codziennie już od dobrych czterech lat jak nie dłużej. Przez kilka lat ( nie, to nie jest pomyłka – przez kilka lat) opowiadań tych słuchał mój starszy syn. Potem był czas, że słuchali ich wspólnie obaj a teraz dotyczą ciągle mojego młodszego synka. Są idealne właśnie dla przedszkolaków, chociaż mój starszy syn chętnie słuchał przygód Tomka jeszcze w drugiej klasie.

Opowiadania te zdecydowanie pomagają zrozumieć dziecku świat dorosłych, ale są na tyle spokojne, że u nas świetnie sprawdziły się jako bajki na dobranoc do słuchania. Przygoda po przygodzie dzieci w końcu zasypiają przy cudownym głosie aktora Artura Barcisia.

Audiobook Opowiadania dla przedszkolaków to u nas hit

Jest coś wyjątkowego w tych bajkach do słuchania, że moje dzieci słuchają ich namiętnie z niesłabnącym zainteresowaniem tyle czasu. Chyba wiem, co im się w tym tak podoba.

Po pierwsze, opowiadania czyta aktor Artur Barciś. Użycza Tomkowi, głównemu bohaterowi swojego głosu. I wyszło to mu wspaniale. Nasze dziecko jest przekonane, że mówi do niego przedszkolak Tomek, że to jego głos słyszy.

Po drugie, tematyka opowiadań jest bliska sercu chyba każdego przedszkolaka. To nie są bajki o stworach, które tak naprawdę istnieją tylko w naszej wyobraźni, ale przygody, sytuacje, które mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku przedszkolnym. Wymienię tu kilka dla przykładu. Mama musi wyjechać na kilka dni, co jest dla Tomka trudne. Innym razem Tomek robi dziurę w zasłonach, bo bardzo potrzebuje materiału, co oczywiście nie podoba się dorosłym. Razem z Tomkiem wsiadamy też pierwszy raz do windy. Kolejnym razem Tomek zastanawia się, dlaczego musi myć zęby.

Po trzecie, głównym bohaterem jest Tomek a nie jakaś Zosia. Przygody dotyczą przedszkolaków generalnie, ale fakt, że bohaterem jest chłopiec mógł mieć wpływ na to, że serię pokochały moi chłopcy. Pewnie dziewczynki też chętnie posłuchają tego audiobooka, ale czy pokochają głównego bohatera tego nie wiem.

Wreszcie po czwarte, audiobook dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaków ma tak dużą ilość krótkich opowiadań, że praktycznie nigdy się nie nudzi. Co wieczór można słuchać innych przygód. W dodatku przygody te można przeżywać ciągle jakby „od nowa”. Dziecko za każdym razem wyciąga z tego dla siebie więcej i więcej. Zwraca uwagę na inne szczegóły. Czasem powiedziałabym nawet, że potrzebuje posłuchać czegoś kilka razy, by na spokojnie wyrobić sobie o tym czymś zdanie, wyciągnąć wnioski.

Jeśli szukacie bajek dla dzieci do posłuchania, które pokochają Wasze dzieci a w dodatku macie chłopca / chłopców to sięgnijcie po audiobooka dla dzieci Opowiadania dla przedszkolaka. Jeśli szukacie jakiegoś prezentu dla chłopca i nie macie pomysłu, to ten audiobook może być dobrym wyborem

Możecie kupić osobno każdą część przygód Tomka, albo od razu cały pakiet wszystkich opowiadań. Uważajcie przy tym, jaki format możecie odtwarzać na waszym sprzęcie, bo można nabyć audiobook CD albo mp3.

Klikając na wymienione poniżej tytuły dotrzecie od razu do Taniej Książki, gdzie płyty te są teraz (a może i na stałe) w promocji.

Opowiadania dla przedszkolaków CD

Opowiadania dla przedszkolaków mp3

Opowiadania dla przedszkolaków CD pakiet 4 płyt (ponad 4 godziny słuchania)

PS. Jest wiele fragmentów, które i mi kazały się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Mega uważam fragment, gdy Tomek zadaje sobie ale i słuchaczom mniej więcej takie pytanie: Dlaczego samochodziki na półce to dla mamy porządek a jak stoją zaparkowane na dywanie to już bałagan? No właśnie ….

Dodaj komentarz